adres: ul. Urocza 27, Nowy Sącz
telefon: 18 447 13 21

Program

W naszym przedszkolu realizujemy zadania wynikające z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego, zawartej w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 2009 r., Nr 4, poz. 17). W naszej pracy korzystamy również z autorskiego programu prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca  matematyka”.

Program dydaktyczno wychowawczy dla:

TRZYLATKÓW

Dziecko w tym wieku dużo zapamiętuje oraz uwielbia słuchać bajek. Chętnie uczy się na pamięć krótkich piosenek i wierszyków, zwłaszcza takich, które można pokazać i zatańczyć. Potrafi odnaleźć podobieństwa i różnice pomiędzy rzeczami i osobami. Jego ulubionymi zabawami logicznymi są: puzzle, nazywanie kolorów, liczenie do 5. Trzylatek jest ciekawy świata, zadaje masę pytań, na które zawsze udzielamy odpowiedzi. Prowadzimy zajęcia w taki sposób, aby pobudzić Trzylatka do  zaangażowania oraz rozbudzić jego fantazję tak, aby nauka była świetną zabawą i przyjemnością.

CZTEROLATKÓW

Czterolatek buduje bardziej zróżnicowane zdania, ma bardzo dobrą świadomość przeciwieństw: mniejszy-większy, słodki-gorzki itp. Następuje szybki rozwój pamięci.  Czterolatek potrafi skupić uwagę nawet przez 15 minut. Zna i odróżnia podstawowe kolory. Często zadaje pytania o znaczenie konkretnych słów, chłonąc znaczenia i wyjaśnienia. Czterolatek jest już świadomy własnego „ja”. W tym wieku pojawiają się już pierwsze zainteresowania, hobby Dziecka. Nasi nauczyciele starają się wychwycić zainteresowania oraz zdolności Dziecka. W tym celu wykorzystują na zajęciach różnorodne metody i formy pracy.

PROGRAM JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W przedszkolu „MAGIA” korzystamy z kursu języka angielskiego dla przedszkolaków „Cheeky Monkey”. Prezentowane tu formy nauczania i techniki pracy z dziećmi opierają się na elementach metody naturalnej oraz metody reagowania całym ciałem (TPR). W świat języka wprowadza dzieci zabawna małpka Cheeky, która objaśnia uczniom znaczenie nowych słów pokazując odpowiednie obrazki. Nauka słownictwa polega tu na kojarzeniu wyrazu z ilustrującymi jego znaczenie obrazkiem, gestem lub czynnością oraz dźwiękiem. Naszym celem jest oswajanie dzieci z językiem obcym poprzez dobrą zabawę.